українськарусскийСвобода! Справедливiсть! Солiдарнiсть!
Соцiал-демократична партiя України (об`єднана)
контакти | карта сайту | про проект
Конкурс: Мільйон червоних троянд
4.5. Інформаційний простір - важливий чинник національної безпеки, утвердження високої духовності, культури, моралі


Духовний потенціал суспільства значною мірою залежить від рівня і якості інформаційного забезпечення, інтенсивності та змісту внутрішніх і зовнішніх інформаційних обмінів, можливості доступу громадян до інформації. Тому у сфері інформаційної політики соціал-демократи ставлять перед собою двуєдине завдання: по-перше, реальне забезпечення права громадян на вільний обмін і передачу інформації, створення можливостей отримання об'єктивної інформації з різних джерел, по-друге, захист національного інформаційного простору від зазіхань на державні інтереси та моральні підвалини суспільства.


Свобода слова - одне з головних досягнень демократії, що перетворює громадську думку в дієвий чинник впливу на прийняття державних рішень на загальнонаціональному і реґіональному рівнях. Незалежність засобів масової інформації дає можливість їм виступати захисниками інтересів громадян. Дефіцит інформації небезпечний для суспільства і держави.


Найважливішим завданням інформаційної політики держави вважаємо створення умов правової і фінансової незалежності ЗМІ. Антимонопольне законодавство повинно виключати концентрацію ЗМІ в руках фінансових олігархів, оскільки це перетворює інформаційні засоби на знаряддя прямого впливу на інститути влади, дозволяє маніпулювати громадською думкою.


Ми переконані, що демонополізація сприяє здоровій конкуренції на ринку ЗМІ. Вона дає можливість членам суспільства отримувати інформацію з різних джерел, порівнювати і аналізувати її, що стимулює ЗМІ до підвищення якості інформаційних послуг. Ми підтримуємо розвиток ЗМІ недержавних форм власності.


Громадянам, громадським організаціям має бути забезпечений доступ до достовірної інформації, що стосується органів державної влади. Тому вважаємо за необхідне створення ефективного механізму звітності державних органів та їх окремих представників, державних службовців перед громадськістю, зокрема й через засоби масової інформації.


Гарантуючи доступ журналістів до інформації про діяльність державних і громадських організацій, що дає можливість представникам ЗМІ якісно виконувати свої професійні завдання, ми маємо право розраховувати на їх високу компетентність і дотримання ними норм та правил журналістської етики.


Інформаційний простір має бути законодавчо захищений від пропагування антидержавних ідей, міжнаціональної та міжконфесійної ворожнечі, насилля, ненависті, аморальності та інших дій, несумісних з інтересами особистості, суспільства і держави.
Про проект | Карта сайта | Контактна iнформацiя | Як вступити в СДПУ(О) | Статьи

© Iнтернет-сайт "Соцiал-демократiя в Українi" 2001 - 2010 р.

Зворотній зв'язок: sdpuocom@bigmir.net Прес-центр СДПУ(О): sdpuocom@bigmir.net

При повному або частковому використаннi посилання на www.sdpuo.com обов'язкове.


»