українськарусскийСвобода! Справедливiсть! Солiдарнiсть!
Соцiал-демократична партiя України (об`єднана)
контакти | карта сайту | про проект
Конкурс: Мільйон червоних троянд
Виступ Георгія Крючкова

16.11.07 11:22

Георгій Крючков, народний депутат України минулих скликань, член КПУ


 


Те, що в країні криза – не для кого не таємниця. Глобальна криза. Країну трясе кілька років, причому ґрунтовно і кінця поки що не видно, вибори результату не дали, на який розраховували їхні організатори, до речі, незаконні вибори. Жодна політична не отримала переконливої більшості і, напевно, вибори відбудуться значно раніше, ніж ми очікуємо. Це стан суспільства – люди незадоволені своїм становищем. Про це говорять результати соцдосліджень, які проводив інститут соціології у вересні. Тим паче, там є такі вислови, що до радикальних дій готові десь приблизно половина опитаних людей - і ті, хто незадоволений нинішнім ладом, і ті, хто вважає владу бандитською, корумпованою, дають які завгодно формулювання. Але водночас, говорити про якийсь яскравий протест, на жаль, не доводитися. Нам, напевно, потрібно задуматися над тим, чому популістська демагогія спрацьовує більше, ніж здоровий глузд людини. Люди обпеклися на так званій, помаранчевій революції. Вони обпеклися на вибраному ними лідері держави і зараз вони повторили те саме, тільки, напевно, в гіршому вигляді. Адже те, що загрожує суспільству, якщо будуть реалізовані ці 228 голосів, матиме катастрофічні наслідки. Ось над цим треба, напевно, думати.


Значить, хто нам протистоїть, протистоїть режим. Режим репресивний, такий, що має тенденцію до встановлення тоталітарної диктатури, режим, який розтоптав Конституцію, знищив, по суті, парламент. Я не продовжую цей ряд, його можна продовжувати нескінченно. Нам протистоять дві сили, які мають загальну соціально – класову основу. Це сили, які є кримінально-олігархічними і компрадорськими кланами, що сповідують ліберальну ідеологію. Між ними є нюанси, нюанси в політиці треба враховувати. Але на скільки них треба враховувати, напевно, з урахуванням того, як колись Енгельс сказав, що у великих буржуа еластична совість, а якщо вона еластична, то може робити все, що завгодно. Ось це теж питання, над яким треба думати. Влада, крім усього іншого і боїться. Ось, коли я замислююся, чому така піднята така нова, може навіть небачена, хвиля антикомуністичного психозу, коли нам заявляють, що комуністи вимираю або як там було сказано. Чому таке тремтіння перед комуністами. А тремтіння тому, що все провалено, виявилося неспроможним.


Я маю кілька конкретних пропозицій. Ми могли б від імені сьогоднішніх зборів звернутися до лідерів опозиційних партій з пропозицією – хай вони зберуться і поміркують між собою, навколо яких питань можна було б зосередити зусилля і працювати, зберігаючи свою організаційну самостійність. Але, все-таки, домовитися, що ось з цих напрямів діятимемо разом. Ми за цими питаннях не вестимемо полеміку одне з одним, ми працюватимемо. Щоб керівники партій визначили коло питань, які нам треба з'ясувати, розібратися в теоретичному плані, практичного виконання, щоб ми могли мати узгоджену позицію. І ця зустріч – гарний поштовх. І, все-таки, треба якось згуртуватися. Не можна нам працювати одне проти одного - відібрати у комуністів електорат або соціал-демократи хочуть провести референдум проти НАТО, провели колосальну роботу, а інші партії в цьому участі не брали, тому це все повисло і не знайшлося у нас сил, що б це справу завершити.


Про проект | Карта сайта | Контактна iнформацiя | Як вступити в СДПУ(О) | Статьи

© Iнтернет-сайт "Соцiал-демократiя в Українi" 2001 - 2010 р.

Зворотній зв'язок: sdpuocom@bigmir.net Прес-центр СДПУ(О): sdpuocom@bigmir.net

При повному або частковому використаннi посилання на www.sdpuo.com обов'язкове.


»