українськарусскийСвобода! Справедливiсть! Солiдарнiсть!
Соцiал-демократична партiя України (об`єднана)
контакти | карта сайту | про проект
Конкурс: Мільйон червоних троянд
Виступ Юрія Загороднього

16.11.07 11:13

Юрій Загородній, Голова СДПУ(О)


 


Я говоритиму дуже коротко і не повторюватиму те, що вже сказали експерти як українських, так і зарубіжних партій і всі, хто виступав щодо цього питання. Я озвучу позицію Соціал-демократичної партії (об'єднаної).


Соціал-демократична партія України (об'єднана) розуміє і глибоко усвідомлює становище лівого, лівоцентристського руху в Україні і, виходячи з цього, розуміє необхідність об'єднання лівоцентристських політичних сил в Україні. Про це ми сказали на нашому XXI з'їзді, який відбувся в серпні, і про це ми сказали на Політбюро в жовтні цього року.


Ми також розуміємо і знаємо, що це непроста та нелегка робота і вона може тривати довго, але розпочинати цю роботу треба. Я вважаю, що, зібравшись за цим столом, ми вже сьогодні почали рух цим шляхом. Уже експерти сказали про те, що кількість прихильників соціал-демократичної ідеї і лівої ідеї з кожним днем зростає, але друга ситуація аналогічна – практично всі ліві партії, за винятком комуністів, - поза великою політикою, адже велика політика у нас робиться, за великим рахунком, в парламенті. Тобто ми всі - непарламентська політична сила. Чому?


Відповідь лежить, практично, на поверхні. І тут можна використати слова сторічної давнини: «Соціал-демократичний рух переживає період розброду і хитання». Так, потрібно сказати чесно – було допущено багато помилок. СДПУ(О) на своєму останньому з'їзді про ці помилки сказала відкрито, чесно і публічно. І ми сказали, що партія соціал-демократичну ідеологію принесла на догоду кон'юнктурі - ми втратили зв'язок із народом, перестали жити проблемами народу.


Ми маємо пам'ятати про наші помилки, але про них говорити трохи менше, а за великим рахунком, керуватися словами або фразою китайського філософа Сін-Дзи, який жив понад дві тисячі років тому, і який сказав, що невдахи говорять про минуле, обивателі усвідомлюють лише сьогодення, переможці повинні думати про майбутньому. І зібравшись ось за цим круглим столом, ми повинні дійсно думати про майбутнє - як відродити лівий, лівоцентристський рух нашої країні. Адже постійне хльоскання себе по щоках, пошуки помилок і винуватих не сприятиме успіху та результату.


І сьогодні ми повинні розпочати наш діалог, як було сказано, не з майбутніх лідера та назви, а розпочати діалог і зосередитися на тих програмних принципах, що у нас є спільними.


СДПУ(О) розуміє це, що це питання соціальної, гуманітарної проблематики, питання зовнішньої політики і безпеки країни, підходи до політичної реформи і політичного ладу держави, тобто питання, які лягають у формування основи внутрішньої і зовнішньої політики держави. За великим рахунком український народ втомився жити в неблагополучній країні і наша позиція сьогодні на круглому столі – ми повинні навчитися, не просто слухати, а навчитися чути одне одного. Якщо ми навчимося чути одне одного, то нас почує і український народ.


І Соціал-демократична партія (об'єднана) пропонує зробити такий круглий стіл регулярним, створити Координаційну раду з представників партій, який беруть участь у його роботі й тих, які з різних причин сьогодні не змогли взяти участі у цій роботі, для того, аби ця рада працювала в період між засіданнями.


Про проект | Карта сайта | Контактна iнформацiя | Як вступити в СДПУ(О) | Статьи

© Iнтернет-сайт "Соцiал-демократiя в Українi" 2001 - 2010 р.

Зворотній зв'язок: sdpuocom@bigmir.net Прес-центр СДПУ(О): sdpuocom@bigmir.net

При повному або частковому використаннi посилання на www.sdpuo.com обов'язкове.


»