
Всесвітня Павутина робить попередні спроби інформування і комунікації застарілими. Клавіатуру друкарської машинки змінює клавіатура комп'ютера, "паперову" пошту - електронна, подія, що відбулася у Львові, через годину стає відомою в Донецьку і Сімферополі. Інтернет і комп'ютер зробили наше життя мобільним, швидкісним, інформаційно насиченим і скоротили географічні відстані до мінімуму.
Нові можливості, які дає Інтернет, примушують
Принцип робочого інструменту
Інтернет для
Інтернет - це найоперативніший спосіб розповсюдження інформації з перших рук про діяльність партії, як у столиці, так і на місцях. Все, що говорять і роблять лідери та партійні організації, можна передавати по Україні і за її межі практично в режимі "он-лайн".
Інтернет - це найдешевший і найекономічніший інструмент політичного та інформаційного впливу
Інтернет - це спосіб завойовувати серця і уми молодого покоління України, кращі інтелектуальні і динамічні представники якого вже не уявляють себе без віртуальної реальності. Інтернет - це можливість розширення рядів прихильників партії серед молоді і створення у неї образу
На відміну від українських електронних ЗМІ присутність українських партій в Інтернету на сьогодні представлена дуже слабко. І, насамперед з якісного боку. Український партійно-політичний Інтернет - це ніша, що дотепер вакантна і потребує освоєння просторів, у яких ми, об'єднані соціал-демократи, хочемо утримувати лідируючі позиції.
Принцип цільового підходу
Аналіз змісту і періодичність оновлення сайтів українських політичних партій і їхніх лідерів приводить до невтішного висновку про їхню убогість і відсутність розуміння їхніми власниками важливості і можливостей Інтернету. При такому підході вони позбавляють себе можливості створення своєї читацької аудиторії.
Принцип розширення інформаційного простору
За минуле десятиліття з часу набуття нашою країною незалежності, зросла кількість тих політиків, політологів, бізнесменів і журналістів, які професійно займаються вивченням, відстеженням і аналізом подій, що відбуваються в Україні. Вони мають потребу в одержанні адекватної і незаангажованої інформації для того, щоб краще розібратися в політичних і економічних процесах, що відбуваються в нас.
Принцип системного використання ресурсів
Інтернет по своїй природі мозаїчний. Найефективніші ті ресурси, які перебувають у взаємозв'язку між собою, що дозволяє їм вирішувати спільні задачі. Спроби побудувати тотальні надресурси неминуче зазнають краху. Користуватися ними неможливо.
Партійний Інтернет-простір повинен бути єдиним. Один за всіх, всі зо одного - такий закон існування партійних сайтів.
Загальну структуру партійного Інтернет-простору можна порівняти з зіркою, центр якої - це головний сайт партії і сайти її лідерів, а промені - сайти ключових партійних проектів і регіональних відділень партії. Усі сайти партії пов'язані між собою, тому символічно структуру їхнього взаємозв'язку можна уявити не тільки у вигляді зірки, але і як своєрідну мережу, де кожен із проектів підтримує всі інші, і всі рекламують кожен. Кожен Інтернет-проект, вирішуючи своє завдання, допомагає вирішенню завдань, поставлених перед іншими проектами, кожен новий проект - це логічний розвиток попередніх.
Принцип внутрішньої комунікації
Інтернет - це об'єднувальна ланка між партією і її членами, найдієвіший спосіб внутріпартійного спілкування. Це найдемократичніший спосіб комунікації. Якщо за старих часів таким інструментом була партійна преса, то тепер на допомогу традиційним ЗМІ має прийти Інтернет.
Висновок
Правильність вище сформульованих принципів зможе довести тільки успішна Інтернет-діяльність об'єднаних соціал-демократів і утримання ними провідних позицій в українській політичній мережі. Ми сподіваємося, що станемо локомотивом і прикладом для всіх суб'єктів українського політичного спектру в справі освоєння Інтернет-просторів, подолання ними своєї застарілості й інформаційно-технологічної відсталості, задамо тон здоровій конкуренції і піднімемо планку якості ресурсів на рівень світових стандартів. Ми бажаємо щасливого шляху собі і вам.