українськарусскийСвобода! Справедливiсть! Солiдарнiсть!
Соцiал-демократична партiя України (об`єднана)
контакти | карта сайту | про проект
Конкурс: Мільйон червоних троянд
XVIII З’ЇЗД СДПУ(О).
ПРЕС-РЕЛІЗ

12.07.04 15:28
Прес-служба СДПУ(О)

10 липня 2004 року у Харкові відбувся XVІІI з’їзд Соціал-демократичної партії України (об’єднаної).

Участь у роботі з’їзду взяли 500 делегатів та запрошені - представники українських партій центристського спрямування, органів державної влади та місцевого самоврядування, дипломатичних представництв, центральних та регіональних засобів масової інформації.

На адресу XVII з’їзду СДПУ(О) надійшли привітання від Президента України Леоніда Кучми, українських політичних партій - Партії регіонів, Народної аграрної партії України, Народно-демократичної партії, Партії промисловців і підприємців України, Ліберальної партії України, партії "Відродження", численних громадських організацій та трудових колективів.

XVIII з’їзд СДПУ(О) розглянув такі питання:

1. Про кандидата на пост Президента України
2.Про проведення загальнопартійної політичної дискусії з питань діяльності партії та підвищення її ролі в суспільно-політичному житті.
3. Про внесення змін до складу керівних органів.
4. Про внесення змін до виборчого списку кандидатів у народні депутати від СДПУ(О) у загальнодержавному багатомандатному виборчому округу на виборах 31 березня 2002 року.

Із доповіддю на ХVІІI з’їзді СДПУ(О) виступив Голова партії В.Медведчук.

"Поставивши собі за програмову мету утвердження представницької демократії, ми маємо виконати свої моральні зобов’язання щодо докорінної інституційної трансформації нинішньої політичної системи, а саме - зміцнити механізми демократичних процесів і процедур. Йдеться, як ви розумієте, насамперед про потребу завершити реалізацію проекту конституційних змін. Наша партія була серед його ініціаторів, і для нас є справою честі зробити все можливе для запровадження в Україні парламентсько-президентської форми правління", - заявив лідер партії, аналізуючи перебіг подій навколо політичної реформи.

"Для нас сьогодні основне політичне питання формулюється надзвичайно просто: ви або виступаєте за демократію або висловлюєтесь проти політичної реформи. Все інше - не більш, ніж лукавство", - підкреслив В.Медведчук.

На думку Голови СДПУ(О), праві сили на чолі з Ющенком та Тимошенко фактично вдалися до блокування демократичних політичних змін. За його словами, таку позицію не можна виправдати, як не піддається виправданню їхнє постійне підбурювання до насильства та ескалації напруженості у суспільстві.
В.Медведчук закликав опонентів до "відмови від логіки конфронтації і запеклої ворожнечі" та дистанціювання від "радикально зорієнтованих елементів". Він також заявив, що не зважаючи на напружене політичне протистояння, не відкидає можливості майбутнього діалогу з правоцентристською опозицією з питання політичної реформи.

"Влада в країні має лишитися в руках центристських політичних сил. Це - головна запорука збереження політичної та соціальної стабільності і запобігання внутрішнім та зовнішнім загрозам сталому розвитку", - заявив лідер об’єднаних соціал-демократів, говорячи про єдиного кандидата в Президенти від центристських сил.

"Питання про можливість висунення кандидатом у Президенти України Віктора Януковича обговорювалося не один місяць. Воно стало результатом тривалих консультацій й прискіпливого аналізу політичної ситуації", - зазначив В.Медведчук.

"Можна констатувати, що в процесі консультацій у нас сформувалося спільне розуміння майбутнього України і шляхів розвитку політичної ситуації. Ми майже однаково ставимося до таких речей як європейська інтеграція, відносини з Росією та формування Єдиного економічного простору. Для нас є вельми "знаковою" та обставина, що Прем’єр-міністр з великою прихильністю ставиться до демократичної політичної реформи", - сказав лідер партії.

На думку В.Медведчука, не можна нехтувати й тією обставиною, що з погляду економічних показників В.Янукович є найуспішнішим Прем’єр-міністром в історії незалежної України.

Звертаючись до делегатів з’їзду із закликом підтримати позицію Політбюро партії щодо кандидатури В.Януковича, Голова СДПУ(О) окремо зупинився й на проблемах міжнародних відносин. За його словами, останнім часом Україна декілька разів перетворювалася на об’єкт зовнішньополітичного тиску. "У таких умовах конче потрібно, щоб на чолі країни знову перебував державний діяч з твердою вдачею, здатний у разі потреби рішуче обстоювати національні інтереси. Він має бути готовим гідно протистояти тиску з будь-якого боку та відвернути будь-які потенційні загрози", - сказав Голова СДПУ(О).

Діяльність та завдання партійних структур стали ще однією темою доповіді Голови СДПУ(О). Аналізуючи діяльність СДПУ(О) за останній час, В.Медведчук навів чимало прикладів успішної роботи партії у руслі основних цінностей соціальної демократії. Серед них - загальнопартійні соціальні проекти, становлення мережі громадських приймалень, робота над бюджетом - 2004, діяльність депутатів рад усіх рівнів - членів СДПУ(О), створення ефективного механізму співробітництва та взаємодії між партійними органами та депутатськими фракціями.

Лідер СДПУ(О) нагадав, що саме з цією метою за рішенням Політбюро партії у Ялті та Севастополі проводилися всеукраїнські наради депутатів та голів, сільських, селищних та міських рад, обраних від СДПУ(О), що виявили велику кількість проблем, з якими стикаються структури місцевого самоврядування. Над ними працюють члени фракції СДПУ(О), на розгляд парламенту вже подані відповідні законопроекти.

Загалом членами фракції СДПУ(О) внесено на розгляд парламенту 162 законодавчі акти, які спрямовані на поліпшення політичної та економічної ситуації в країні. З них соціального спрямування - 17; з питань економічної політики та галузевого розвитку - 110; у сфері правової політики та державного будівництва - 24, з внутрішньопарламентських питань - 9.

"Проте цілком очевидно, що наша активність - недостатня. Треба визнати, що існує певний комплекс проблем, які вимагають оперативного вирішення. Про все це нам треба говорити відверто", - підкреслив В.Медведчук.

Він звернув увагу присутніх й на прогалини у системі партійного менеджменту. На думку лідера СДПУ(О), "прийняття правильних і обґрунтованих рішень часто не супроводжується організаційною роботою з їх втілення у життя". "Отже, головне сьогодні, як і в усі часи, після прийняття рішень - організаційна робота, добір кадрів та перевірка виконання", - зауважив лідер партії.

На з’їзді було оголошено загальнопартійну політичну дискусію з питань діяльності партії та підвищення її ролі в суспільно-політичному житті. Серед питань, що винесені на обговорення - партійна позиція щодо європейської інтеграції та створення ЄЕП, перспектив вступу України до НАТО, статусу російської мови, позиціювання СДПУ(О) як лівоцентристської партії.

Делегати XVIII з’їзду СДПУ(О) одноголосно обрали заступником Голови СДПУ(О) секретаря Харківського обласного комітету СДПУ(О), народного депутата України В.Шепетіна.

Внесені зміни у склад Політбюро та Політради СДПУ(О). Членами Політбюро партії обрані секретар Чернівецького обласного комітету СДПУ(О), голова облдержадміністрації М.Романів та секретар Сумського обласного комітету СДПУ(О), народний депутат України О.Царенко. Членами Політради стали народні депутати України А.Писаренко, О.Грановський, В.Горбатов, перший заступник секретаря Київського обласного комітету СДПУ(О) Л.Бойко, заступник голови Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики І.Тесленко.
Відповідно до статуту, делегати з’їзду виключили з партійного виборчого списку тих кандидатів у народні депутати, які втратили зв’язок із партією.

З’їзд прийняв Звернення до народу України із закликом підтримати єдиного кандидата від парламентської більшості на президентських виборах, що відбудуться 31 жовтня 2004 року.

"Усвідомлюючи свою відповідальність перед нашими виборцями, народом України, їх долею, ставлячи за мету побудову громадянського суспільства, Соціал-демократична партія України (об’єднана) закликає громадян України підтримати на виборах-2004 кандидатуру Віктора Януковича. СДПУ(О) вважає, що вибір центристських сил забезпечить подальше економічне зростання країни, сприятиме її подальшій демократизації, консолідує суспільство для завершення Конституційної реформи, дозволить поетапно вирішувати гострі соціальні проблеми.

Соціал-демократична партія України (об’єднана) висловлює тверду впевненість, що дух українського народу не схильний до революційних переворотів, що несуть економічні, політичні та соціальні негаразди для будь-якої держави та її громадян, а тому вибір політично виваженої, поміркованої та фахової людини є правильним і історично виправданим, та забезпечить подальшу розбудову незалежної Української держави",- йдеться у Зверненні.

ХVІІI з’їзд СДПУ(О) підтримав кандидатуру Прем’єр-міністра України В.Януковича як єдиного кандидата на пост Президента України від широкої коаліції державно-патріотичних сил на майбутніх президентських виборах.


Про проект | Карта сайта | Контактна iнформацiя | Як вступити в СДПУ(О) | Статьи

© Iнтернет-сайт "Соцiал-демократiя в Українi" 2001 - 2010 р.

Зворотній зв'язок: sdpuocom@bigmir.net Прес-центр СДПУ(О): sdpuocom@bigmir.net

При повному або частковому використаннi посилання на www.sdpuo.com обов'язкове.


»