українськарусскийenglishСвобода! Справедливiсть! Солiдарнiсть!
Соцiал-демократична партiя України (об`єднана)
контакти | карта сайту | про проект
Успіх - тільки для всіх
Леонід Кравчук: "Новий Закон про телебачення порушує права людини"

30.01.06 18:07
Оксана Степашкіна, Політ-терор.іnfo

Леонід Кравчук:
"Питання про мови у нас в Україні дуже активно обговорювалося й вирішувалося, починаючи з 1988 року. Тоді я і Борис Олійник внесли у Верховну раду законопроект про мови Української РСР. З того часу нового закону про мови не приймали", - розповів під час зустрічі з київськими вчителями перший президент України Леонід Кравчук.

За його словами, "сьогодні не можна займатися популізмом, говорячи про російську мову, як про другу державну, тому що це може привести до загострення ситуації".

Лідер "Опозиційного блоку НЕ ТАК!" повідомив про те, що "фракція соціал-демократів (об'єднаних) у парламенті подала новий законопроект про мови, який повністю відповідає Європейській Хартії про мови". Він пояснив, що в запропонованому законопроекті, "який уже пройшов комітети, чітко, ясно і детально виписані умови розвитку, забезпечення й застосування російської мови в навчальних закладах, засобах масової інформації, судах, прокуратурі". Політик звернув увагу на те, що в законопроекті передбачена відповідальність за його порушення, тим часом як "у Конституції відповідальність за порушення 10 статті не передбачена".

Л. М. Кравчук зізнався, що ініціював зустріч із представниками телевізійного цеху, під час якої планує обговорити дуже важливе питання - новий Закон про телебачення. За його словами, цей закон передбачає "всі передачі перекладати українською мовою". Леонід Кравчук переконаний, що "це приведе до дуже серйозного обмеження прав громадян на свободу слова". "Крім того, - підкреслив він, - це порушення прав людини".

Лідер "Опозиційного блоку НЕ ТАК" дав зрозуміти, що бажання певних політиків бачити російську мову другою державною на практиці нездійсненне, тому що "для цього необхідно міняти Конституцію". Також, вважає Леонід Кравчук, винесення цього питання на референдум може привести до розколу України. "Це делікатне питання, з ним жартувати не можна", - переконаний перший Президент України.


Про проект | Карта сайта | Контактна iнформацiя | Як вступити в СДПУ(О) | Статьи

© Iнтернет-сайт "Соцiал-демократiя в Українi" 2001 - 2010 р.

Зворотній зв'язок: sdpuocom@bigmir.net Прес-центр СДПУ(О): sdpuocom@bigmir.net

При повному або частковому використаннi посилання на www.sdpuo.com обов'язкове.


»