українськарусскийСвобода! Справедливiсть! Солiдарнiсть!
Соцiал-демократична партiя України (об`єднана)
контакти | карта сайту | про проект
Конкурс: Мільйон червоних троянд
Заява представника "Опозиційного блоку НЕ ТАК!", народного депутата України Вадима Місюри з трибуни Верховної Ради

13.02.06 10:44
Прес-служба "Опозиційного блоку НЕ ТАК!"

Заява представника «Опозиційного блоку НЕ ТАК!», народного депутата України Вадима Місюри з трибуни Верховної Ради
Фракція СДПУ(О) звертається до Верховної Ради України, до всього українського народу та міжнародної демократичної громадськості з попередженням щодо можливості масштабних фальсифікацій під час парламентських виборів з боку політичних сил, які підтримають нинішню владу.

Існує величезна небезпека того, що під час цих виборів знов буде використана надзвичайно брудна технологія голосування "мертвих душ", яка активно застосовувалася "помаранчевими" політиками під час президентських виборів у 2004 році. Ні для кого не є таємницею, що під час останніх виборів кандидат від "помаранчевих" здобув так звану перемогу, головним чином, за рахунок підтримки з боку виборців від тих регіонів, у яких найбільше поширена еміграція, зокрема, нелегальна.

Відповідно до даних перепису 2001 року, населення 8 західних областей України включно з неповнолітніми особами становило 9 мільйонів 552 тисячі чоловік. Згідно з мінімальними розрахунками експертів, не менше 3 мільйонів виборців цих регіонів залишило країну.

Але сталося так, що цілковита більшість мігрантів-гастарбайтерів якимось чудовим способом взяла участь у голосуванні у жовтні, листопаді та грудні 2004 року. Хоча ані прикордонні, ані митні органи не виявили під час проведення виборів будь-яких ознак масового перетинання кордону у напрямі України громадян нашої держави з метою участі у виборах.

Достеменно відомо, що режим Леоніда Кучми, попри всі його звинувачення у застосуванні політичного тиску, не мав змоги протистояти цим масштабним порушенням, і фактично змушений був з метою уникнення силових зіткнень з радикальними прибічниками Ющенка у Галичині заплющувати очі на ці зловживання. Тим більше, що на той час адміністративний ресурс фактично давно працював на Ющенка. Це було, зокрема, зафіксовано у висновках спостерігачів від британської хельсинської правозахисної групи.

У нинішніх умовах "помаранчева" влада має необмежені можливості для відтворення цих фальсифікацій у ще більших обсягах. Неодноразові корупційні скандали: намагання, не зважаючи на волю народу, втягнути Україну до НА'ГО; незаконне звільнення з посад з мотивів політичної помсти тисяч компетентних фахівців — все це свідчить про її цілковитий цинізм, готовність, не гребуючи будь-якими засобами, нав’язувати суспільству хибні й небезпечні рішення.

Так званий Указ "Про забезпечення проведення чесних виборів" є зайвим свідченням намагання влади застосувати адмінресурс без будь-яких докорів сумління. Ряд його норм спрямований у латентній формі на запровадження фактичної цензури на висвітлення у засобах масової інформації тем, які не влаштовують команду Ющенка. Сьогодні представники влади у своїх виступах і коментаріях постійно порушують закон про вибори народних депутатів і не несуть відповідальність за свої висловлювання по відношенню до опозиційних суб'єктів виборчого процесу. Крім того, наприклад, на 01.02. 2006 року до уточненого загального списку виборців закордонного виборчого округу включено всього 387 тис. 141 виборець. Виникає питання, де будуть голосувати майже 2,5 млн. громадян, яких не врахували і які знаходяться за кордоном.

"Фракція СДПУ(О) у цих умовах вважає, що обов'язком Верховної Ради України є термінове створення Тимчасової слідчої комісії з питань виявлення обставин, що можуть призвести до зловживань під час виборів та проведення передвиборної кампанії. Вона має, насамперед, виявити справжню, а не фальсифіковану чисельність виборців у західних регіонах країни і допомогти владі здійснити необхідні заходи, спрямовані на недопущення голосування за більш ніж 2,5 млн. паспортів громадян України, власники яких вже давно фактично знаходяться за межами України.

Наше завдання, як і всіх представників політичних сил, які є суб'єктами виборчого процесу, не допустити фальсифікацій на виборах 26 березня і обрати новий парламент на демократичних умовах.


Про проект | Карта сайта | Контактна iнформацiя | Як вступити в СДПУ(О) | Статьи

© Iнтернет-сайт "Соцiал-демократiя в Українi" 2001 - 2010 р.

Зворотній зв'язок: sdpuocom@bigmir.net Прес-центр СДПУ(О): sdpuocom@bigmir.net

При повному або частковому використаннi посилання на www.sdpuo.com обов'язкове.


»