українськарусскийСвобода! Справедливiсть! Солiдарнiсть!
Соцiал-демократична партiя України (об`єднана)
контакти | карта сайту | про проект
Конкурс: Мільйон червоних троянд
Степан Гавриш: Президент свідомо створює ситуацію з метою дезорганізації виборчого процесу

13.02.06 18:51
Підготувала Ольга Каребіна

Степан Гавриш: Президент свідомо створює ситуацію з метою дезорганізації виборчого процесу
13 лютого відбувся брифінг представника "Опозиційного блоку НЕ ТАК!" Степана Гавриша за темою: "Адмінресурс як маніпулятивна технологія влади в умовах переходу до парламентсько-президентської форми правління".

"Виходячи з експертних і політичних оцінок "Опозиційного блоку НЕ ТАК!" можна визначити, що сам Президент України ініціює і очолює значну суму порушень чинного законодавства під час виборів до Верховної Ради України", - зазначив лідер РПУ.

Він додав, що Гарантом Конституції є український народ і Верховна Рада. А Президент є Гарантом дотримання Конституції: "Як Гарант дотримання Конституції Президент не може втручатися у політичну боротьбу і використовувати себе, як інститут Президента, для політичної боротьби. Він не має морального права очолювати будь-який політичний процес в Україні. Він є арбітром між всіма українцями: політичними силами, владою і суспільством у дотриманні рівності прав і можливостей кожного суб’єкта виборчого процесу. Якщо цього не відбувається, то ми говоримо про те, що у нас цинічний адміністративний ресурс, який спрямований на маніпулювання громадської свідомості. У нас адміністративні ресурси – це форма, за якою приховуються інші визначення правопорушень, в тому числі і злочинів з використанням службового становища".

На думку С. Гавриша, Президент виходить за межі Конституції, даючи оцінки різним суб’єктам виборчого процесу. Таким чином діє, як активний чинник політичних діалогів, політичних змагань. Він є політичним агітатором певних сил.

У відповідь на питання, чому Уряд досі не знаходиться у відставці, Степан Гавриш сказав, що Президент відмовляється виконувати законне рішення Верховної Ради України, щодо звільнення з посади двох міністрів: "У сукупності складається враження, що українська влада на чолі з Президентом України намагається провести вибори за межами Конституційного поля. У зв’язку з цим Президент 12 січня видає Указ про чесні і прозорі вибори 2006 року, у якому доручає міністерству фінансів вести контроль за діяльністю виборчих фондів політичних партій і блоків. Це означає тільки одне, що Президент України не підпорядковує себе діючому правопорядку, виходить за логіку розуміння верховенства права у традиціях європейської демократії".

"Президент свідомо створює ситуацію з метою дезорганізації, дезінтеграції виборчого процесу і сам виступає агітатором того чи іншого блоку. У зв’язку з цим представники "Опозиційного блоку НЕ ТАК!" звернулися із скаргою до Шевченківського Суду", - резюмував народний депутат.

Посилання:

  • Повний відеозапис прес-конференції С.Гавриша

  • Про проект | Карта сайта | Контактна iнформацiя | Як вступити в СДПУ(О) | Статьи

    © Iнтернет-сайт "Соцiал-демократiя в Українi" 2001 - 2010 р.

    Зворотній зв'язок: sdpuocom@bigmir.net Прес-центр СДПУ(О): sdpuocom@bigmir.net

    При повному або частковому використаннi посилання на www.sdpuo.com обов'язкове.


    »