українськарусскийСвобода! Справедливiсть! Солiдарнiсть!
Соцiал-демократична партiя України (об`єднана)
контакти | карта сайту | про проект
Конкурс: Мільйон червоних троянд
Порушень маса! Однак выбори чомусь визнано демократичними?

04.04.06 11:38
«НГ »

Порушень маса! Однак выбори чомусь визнано демократичними?
26 березня на кожній виборчій дільниці по всій Україні були присутні спостерігачі від "Опозиційного блоку "Не ТАК!". Протягом усього дня вони cпостерiгали за ходом виборчого процесу, фіксували порушення, які мали місце на багатьох виборчих дільницях країни.

Одне з найбільш масових – несвоєчасне відкриття виборчих дільниць. Порушення зафіксоване практично в усіх областях. Особливо відзначились дільниці в Донецькій, Запорізькій, Одеській, Черкаській областях. А в Хмельницькому певний час люди голосували тільки за полiтичнi сили у Верховну Раду, тому що бюлетені по виборам в місцеві ради не були доставлені на дільниці. Врешті-решт стало зрозуміло, що вибори міського голови Хмельницького не відбудуться. Вони були по суті зірвані. А один iз кандидатів у мери напередодні зліг у лікарню після серцевого нападу.

А в Криму, Донецькій, Львівській областях та у Києві порушувався принцип таємності голосування — виборці голосували за межами кабінки, багатьом пропонували "допомогу" при заповнюванні бюлетенів, в кабінках для голосування одночасно знаходилося по декілька осiб. В Київській та Луганській областях не було опечатано скриньки для голосування, а у Дніпропетровській, Закарпатській, Луганській та Черкаській областях до списків виборців не були внесені цілі будинки. А це тисячі виборців, які не змогли виконати свій громадянський обов`язок та проголосувати.

Було виявлено невідповідність кількості виборців і бюлетенів для голосування у Сумській області, а також на багатьох дільницях Донецької, Закарпатської та Миколаївської областей. До того ж, у Сумах у день виборів, що суворо заборонено чинним законодавством, були виявлені агітаційні матеріали деяких блоків і партій. Йдеться, в першу чергу, про провладний Народний Союз "Наша Україна", блок НДП, КПУ. У Кіровоградській області на виборчій дільниці також висіли агітаційні матеріали за блок НДП і було помічено агітатора від "Нашої України".

У Закарпатській області біля однієї з дільниць було затримано мікроавтобус, в якому невідомі роздавали виборцям кошти для купівлі бюлетенів. В Мукачевому спостерігачі зафіксували факт так званої каруселі — коли одна людина голосує на декількох дільницях. На виборчій дільниці у с.Драгово Хустського району члени ТВК відклали 100 бюлетенів до Верховної Ради України на користь виборчого блоку "Наша Україна". Цей факт теж був зафіксований спостерігачами. А на виборчих дільницях у Свалявi Закарпатської області виборцям видавали бюлетені, у яких уже було зроблено позначки напроти політичних сил — блоку "Наша Україна" та блоку Юлії Тимошенко. Такі ж самі бюлетені видавали виборцям в Ужгороді. До того ж, на одній з дільниць міста, яка була розташована у школі, до списків виборців були включені учні. А на Полтавщині на одній з дільниць було виявлено 159 зайвих бюлетенів.

На виборчій дільниці Івано-Франківської області спостерігачів від політичних партій попередили, що протоколів про підсумки голосування вони не отримають. Масові порушення виборчого законодавства були зафіксовані в Черкаській області: поруч з інформаційними матеріалами було розміщено друковані агітматеріали Партії регіонів, неодноразово голосували за інших осіб.

У виборчій дільниці Харкова член ДВК видавав виборцям бюлетені з відривним талоном без його відриву. На дільниці міста чомусь не були завезені виборчі бюлетені в достатній кількості для голосування до Верховної Ради України та місцевих рад. Рівень недостачі становив 10-15% від кількості виборців, включених до спискiв. До того ж, дільничні виборчі комісії Харківської області були недостатньо забезпечені протоколами про результати голосування на дільниці. А на одній з дільниць бланків протоколів про підрахунок голосів виборців на місцевих виборах не було взагалі.

Були зафіксовані значні порушення і в Донецькій області. Так, в Амвросієвському районі Донбасу бюлетені виносили за межі виборчої дільниці, на дільницях були відсутні інформаційні плакати "Опозиційного блоку "Не ТАК!".

В Запорізькій області через велику кiлькiсть бюлетенів розвалилася скринька для голосування, а в селищі міського типу Димер Київської області невідомі спалили виборчу дільницю. Хоча бюлетені при цьому і не постраждали, хід виборчого процесу було зірвано на довгий період. А у Києві і інших містах багато людей так і не змогли віддати свій голос за ту чи іншу політичну силу. Через велику кількість бажаючих проголосувати і непридатність для такого скупчування людей виборчих дільниць, очікувати в черзі не рідко доводилось по 2-3 години. За підрахунками спостерігачів та експертів, орієнтовно 15-18% виборців не проголосували 26 березня через те, що не мали змоги це зробити. I насамперед через величезні черги на виборчих дільницях.

Одним словом, вибори були організовані та проведені просто жахливо, з масовими порушеннями. Не зрозуміло, як в такому випадку спостерігачі від ОБСЄ охарактеризували вибори як демократичні, що прошли без суттєвих порушень та згідно з європейськими демократичними нормами?

Особливо кричущий випадок відбувся в Донецькій області. За інформацією, наразі не підтвердженою з офіційних джерел, в одному з міст регіону за вказівкою влади було призупинено підрахунок голосів на дільницях з 21.00 26 березня – до 9.00 27 березня!!!

Невже в цьому полягає демократія та право вибору?!!


Про проект | Карта сайта | Контактна iнформацiя | Як вступити в СДПУ(О) | Статьи

© Iнтернет-сайт "Соцiал-демократiя в Українi" 2001 - 2010 р.

Зворотній зв'язок: sdpuocom@bigmir.net Прес-центр СДПУ(О): sdpuocom@bigmir.net

При повному або частковому використаннi посилання на www.sdpuo.com обов'язкове.


»