українськарусскийСвобода! Справедливiсть! Солiдарнiсть!
Соцiал-демократична партiя України (об`єднана)
контакти | карта сайту | про проект
Конкурс: Мільйон червоних троянд
Леонід Кравчук: "Україні потрібні розумний президент і розумний парламент"

10.09.07 10:28
Прес-служба, "Наша газета "

Леонід Кравчук: «Україні потрібні розумний президент і розумний парламент»
Леонід Макарович вважає, що українці вже втомилися обирати і слідкувати за політичними іграми. За його словами, скасування депутатської недоторканості – це лише привід для однієї з партій зробити собі гарну рекламу. Хоча сам він загалом підтримує цю ідею.
"Гадаю, що недоторканність треба скасувати щодо всіх. Яка різниця між депутатом і суддею? Недоторканності в Україні не повинно бути.

Якщо "Наша Україна-Народна Самооборона" вважає, що це стосується лише депутатів, то нехай пише: закон один для всіх, (крім президента, суддів та інших). Я був президентом, чи мені хтось заважав виконувати свої повноваження?.. Президент має стільки повноважень! Навіщо йому недоторканність? Я ставлюся до неї як до рудимента, тому вважаю, що недоторканість потрібно скасувати.

Але зробити це законно. Закон також може визначити, що право на арешт депутата дає Генпрокуратура", - зазначив Кравчук.
Також перший президент сказав, що не вірить політичній рекламі. Особливо його обурює реклама НУ-НС. "Я не можу повірити за їхньою рекламою, що Партія регіонів стала багатшою за рахунок Нашої України, коли в обох партіях є заможні люди.

Політичні сили замість того, аби витрачати мільйони на рекламу, взяли би на себе, приміром, таке завдання: за 10 % від тих грошей забезпечити дитячі садочки", - сказав Кравчук.
На думку Леоніда Макаровича, передвиборний чорний піар і обливання брудом політичних опонентів використовують через низький рівень культури українців: "Це показує культуру політиків і культуру народу. Я зустрічався з людьми на передвиборних з’їздах сотні разів, і відчував: аудиторія хоче, щоб когось ображали та звинувачували.

Якщо я говорив, що до суду не зможу нікого звинувачувати, то цього багато хто не розумів. Встає людина і каже, що всі бандити, і йому аплодують. А політики замість того, аби насаджувати культуру, насаджують ненависть. А людина в ненависті не здатна думати, її переповнюють емоції. Доки не підніметься рівень загальної культури, доки за незаконну образу не будуть карати, ситуація не зміниться".
Відомий український політик під час online – конференції зробив свій прогноз щодо перерозподілу сил і формування коаліції в парламенті після виборів 30 вересня.

"Радикальних змін у парламенті не буде. Різниця в голосах між коаліцією та опозицією буде невелика. Якщо коаліцію формуватимуть регіони і БЮТ або регіони та НУ-НС, то вона не буде стабільною і довготривалою. Згадайте Універсал: коли почали виконувати його завдання, то побачили, що це різні напрями. Перед нами знову проблема: дві України, дві влади.

На Заході, наприклад, голосують так: є спільна програма, люди вибирають лідера чи силу, яка на погляд виборця найбільш спроможна виконати цю програму. А в нас кожний регіон вибирає свого лідера. Схід – за Януковича, захід – за Ющенка. Ось і виходить, що виборці обирають дві влади, два центри формування.

Нам потрібна влада, яка б закликала створити єдину програму виходу України із кризи. Але сьогодні НУ-НС запевняє: наша програма ідеальна, приєднуйтеся до нас. Регіони кажуть те саме: наша програма гарна, давайте створимо коаліцію на засадах нашої програми. Нинішнє покоління політиків просто не здатне демократично облаштувати Україну", - вважає Кравчук.
Більше того, перший президент України не бачить зараз у політиці постаті, яка могла б стати главою держави. Щодо моделі управління в державі - президентської чи парламентської - Леонід Макаровича теж має свою думку:

"Гадаю, Україні потрібні і сильний президент, і сильний парламент. Але за однієї умови: президент і парламент мають бути розумними. Щоб вони не боролися за повноваження і не порушували Конституцію, як відбувається зараз. Країна через це перебуває в перманентній кризі. Якщо політик говорить, що любить народ, то це поезія.

Потрібно бути відповідальним перед нардом і не робити його заручником своєї боротьби за владу. У нас зараз відбувається знущання над законом і над людиною. Якщо після виборів не знайдеться мудрості в політиків зібратися і спокійно вирішувати питання, криза триватиме. І я не виключаю, що терпець у громадян може урватися".


Про проект | Карта сайта | Контактна iнформацiя | Як вступити в СДПУ(О) | Статьи

© Iнтернет-сайт "Соцiал-демократiя в Українi" 2001 - 2010 р.

Зворотній зв'язок: sdpuocom@bigmir.net Прес-центр СДПУ(О): sdpuocom@bigmir.net

При повному або частковому використаннi посилання на www.sdpuo.com обов'язкове.


»