українськарусскийСвобода! Справедливiсть! Солiдарнiсть!
Соцiал-демократична партiя України (об`єднана)
контакти | карта сайту | про проект
Конкурс: Мільйон червоних троянд
Віктор Намчук: "Підприємцям в Україні необхідна можливість вибору"

10.09.07 10:38
Прес-служба

Віктор Намчук: «Підприємцям в Україні необхідна можливість вибору»
- День підприємця Україна почала відзначати чи не першою в світі. Чиє ж, власне, це свято? Юлія Тимошенко, наприклад, нещодавно заявила, що жодного підприємця в своєму уряді не потерпить.

Це що, новий етап боротьби з приватним бізнесом за прикладом подій весни-2005 або просто невдалий випад проти "несвоїх" олігархів?
Коли ми говоримо про підприємців, йдеться винятково про представників малого і середнього бізнесу. Наприклад, в об'єднаній Європі сьогодні 23 млн малих і середніх підприємств (МСП), це 99,8% усіх підприємств.

На їх частку припадає 70% задіяних у приватному секторі, вони дають 57% загального обороту і 53% доданої вартості. Зрозуміло тепер, чому Єврокомісія прагне усіляко сприяти їм. 2000 року була прийнята Європейська хартія малих підприємств, орієнтована на труднощі початкового етапу, доступ до технології, фінансів і кадрів, надання кваліфікованих послуг.

В Україні ж на початок 2007-го було 288,4 тис. малих підприємств (без урахування сільгосппідприємств і банків). У них задіяні приблизно 1 млн 660 тис. наших співвітчизників. Такі статистичні данні можна наводити довго. Суть не в них.

А в тому, як саме живеться і працюється нашим підприємцям, які проблеми перед ними стоять, які можливі шляхи розв’язання цих проблем.
У зв'язку з цим ще один цікавий факт. Наприкінці 2005 року громадська організація Інститут конкурентного суспільства на замовлення Кабміну (тоді прем'єром був Єхануров) провів ряд досліджень бізнес-клімату України.

Зокрема, підприємців запитували про умови ведення бізнесу і про те, хто найбільше захищає їхні інтереси. Результати опитування говорять самі за себе: 70% респондентів вважали тодішні умови несприятливими для ведення бізнесу, нормальними їх назвали тільки 9%. Близько 7% довіряли президентові, удвічі менше – Кабміну. Діяльність профспілок підтримала третина опитаних. А ось про довіру до політичних партій заявили не більш як 9%.

Остання обставина для нас, представників політичної партії, найбільш значуща. Останніми роками чимало партій прагнули нав'язати підприємцям свою дружбу та заступництво. Звісно, в обмін на голоси виборців і матеріальну підтримку.

Партія промисловців і підприємців розглядає малий і середній бізнес як свою вотчину. Прагнула не відстати від них і "Команда озимого покоління", що стала потім "Віче" і яка розчинилася недавно в ПР. Блок Юлії Тимошенко постійно нагадує про своє невгамовне прагнення захистити українських підприємців від вітчизняних олігархів.

У зв'язку з цим пригадаємо весну 2005 року, час неподільного панування в політиці "помаранчевих". 25 березня уряд Юлії Тимошенко без будь-якої консультації з представниками підприємців домігся заднім числом ухвалення таких змін до Держбюджету, які не лише посилили фіскальний тиск на малий бізнес, а й істотно обмежили сферу застосування фіксованого та єдиного податків.

Усі ці абсолютно незаконні "новації" викликали бурхливе обурення підприємців. Багато хто з них звернулися по допомогу до Харківського обкому СДПУ(О), в наші первинні та районні організації. Ми тоді допомагали підприємцям усім, чим могли. Літом 2005 року урядові "ініціативи" тихо "загальмували".

Запам’яталися й інші приклади. 2006 року, напередодні невдалих для нашої партії парламентських виборів, представники малого і середнього бізнесу Харкова знову шукали підтримки в наших виборчих штабах. А ми, захоплені "нетаківськими" планами, майже не зреагували. За що і отримали…

Якою ж реально має стати політика СДПУ(О), щоб її сприйняли в підприємницькому середовищі? Адже підприємці – люди особливого характеру. Якщо він сам, часто з нуля, побудував свій бізнес, знайшов пільгові кредити, облаштував офіс, підібрав професійну команду, знайшов надійних партнерів, навчився спілкуватися з представниками влади і контролюючих органів – він гідний пошани.

Він дійсно творець – і власного життя, і своєї країни. Він не звик нікому вірити на слово, він міряє слова справами і робить висновки не за обіцянками, а за результатами. Підприємництво як і підприємливість – це не професія, а стан душі, енергетичний заряд, запрограмований в генах. Таких людей у світі не більш як 10 %.

Підприємці багато що готові зробити власними руками. Їм потрібна не добродійність, а можливість вибору. Не батьківська турбота чиновників або партійних лідерів, а вільна конкуренція, рівні умови для всіх. Політична партія, якщо вона дійсно хоче, що її прийняли підприємці, зобов'язана таку вільну конкуренцію забезпечити.

СДПУ(О) є про що задуматися. Ми в партійній програмі написали, що є партією цивілізованих підприємців, але при цьому роль локомотива ринкової економіки віддали державі. І не будь-якій, а державі з соціал-демократами на чолі.

Ми детально прописали роль "державної турботи про розвиток підприємницької ініціативи і чесної конкуренції", але забули водночас, що підприємці теж невід'ємна частина держави і у них є право самим піклуватися про себе. Звісно, в межах тих правил ігри, які встановлюються від імені всього народу.

Здається, що політична і конституційна реформа, які були ініційовані СДПУ(О) і сталі, нарешті, законом, формують фундаментальні умови для політичної конкуренції, яка необхідна для затвердження конкуренції економічної.

Сподіваюся, СДПУ(О), що має гігантський досвід відповідальної державної роботи, партія, яка навіть за зізнаннями її опонентів "зробила себе сама", партія, для якої свобода підприємництва, як і свобода інших сфер людської діяльності, є не простим передвиборним гаслом, а станом душі, знайде власний шлях до розумів і сердець десятків і сотень тисяч вітчизняних підприємців.


Про проект | Карта сайта | Контактна iнформацiя | Як вступити в СДПУ(О) | Статьи

© Iнтернет-сайт "Соцiал-демократiя в Українi" 2001 - 2010 р.

Зворотній зв'язок: sdpuocom@bigmir.net Прес-центр СДПУ(О): sdpuocom@bigmir.net

При повному або частковому використаннi посилання на www.sdpuo.com обов'язкове.


»