українськарусскийСвобода! Справедливiсть! Солiдарнiсть!
Соцiал-демократична партiя України (об`єднана)
контакти | карта сайту | про проект
Конкурс: Мільйон червоних троянд
Юрій Курлін: "Ми маємо навчати суспільство жити за законами моралі"

10.09.07 10:49
Прес-служба, "Наша газета "

Юрій Курлін: «Ми маємо навчати суспільство жити за законами моралі»
Член СДПУ(О), Герой Радянського Союзу, полковник авіації Юрій Володимирович Курлін в партію прийшов не випадково. Він узагалі ніколи не приймає спонтанних рішень.

І до всього, чим займається в житті, ставиться дуже серйозно. Якщо чимось захоплюється, то вже назавжди. Першим великим коханням, а пізніше - справою всього життя для Юрія Володимировича стала авіація. Закінчивши Льотне училище цивільної авіації в Саратовській області і Київський Інститут цивільної авіації, 1952 року молодший лейтенант Курлін здійснив свій перший політ.

Одним із найщасливіших моментів життя Юрій Володимирович називає 1958 рік. Саме тоді він потрапив до КБ Антонова. "Літати і працювати тут було нелегко, але на роботу завжди йшов із величезною радістю. Просто це була не тільки робота, а сенс мого життя", - розповідає Курлін.
Із літаками Антонова в нього пов'язане все життя. І навіть найбільша в ті часи особиста перемога. 1966 року за створення найбільшого в світі високофюзеляжного літака "Антей" Юрієві Володимировичу присвоїли високе звання Героя Радянського Союзу.

Після цього герой літав ще 28 років. Каже, за ці роки завдання іноді були навіть складнішими, ніж створення "Антею", але нагород більше не давали...
Юрій Володимирович уже понад десять років не літає, але без літаків жити не може. Однією з останніх головних подій в житті вважає ювілей літака Ан-2.

"Перший виліт вважається днем народження літака. Ан-2 вперше піднявся в небо 31 серпня 1947 року. На мою думку, це літак, який перевершив всі надії конструкторів. Цей літак для мене багато значить тому, що перші чотири роки я літав на Ан-2. Це була прекрасна школа.

Олег Антонов говорив про нього таке: "Ан-2 - це мій найбільший успіх". І це незважаючи на те, що він створив такі гіганти як "Антей", "Мрія", - зазначив Юрій Курлін.
Про Юрія Володимировича можна сміливо сказати, що це людина-випробувач. Людина великих знань і величезної енергії. Коли довелося залишити авіацію, він почав вивчати ідеологію і програми різних українських партій.

"Перечитав багато всього, - розповідає він, - і вибрав для себе справжнісіньку, ту, що сповідує принципи і ідеї соціал-демократії". Юрій Курлін із гордістю згадує, як 2002 року на з'їзді отримав із рук Віктора Медведчука партійний квиток. І впродовж останніх років не змінює свої політичні погляди.
На його думку, партія соціал-демократів має бути партією ідейних високоморальних людей. "Ідеологію партії в сучасних умовах потрібно змінювати.

Головний принцип, на якому вона повинна будуватися, – це моральність. Що це означає? Ми маємо навчати суспільство жити за законами моралі. Інакше навіщо тоді партії? Щоб завойовувати на виборах голоси і отримувати високі посади? Ні, це не для нас. Хай цим займаються інші політичні сили. А ми повинні виконувати іншу функцію – повернути українському народові його духовність, свободу та цінності.

Якщо людина розумітиме, що потрібно відповідати за те, що вона зробила, то не робитиме нічого поганого. І цьому має навчити партія. Вона повинна бути зразком моралі та відповідальності перед суспільством", - говорить Юрій Володимирович.

Стопами Курліна пішли син і донька. Каже, й онука свого Гошу він вже "випробовував": у 11 років посадив в навчально-тренувальний літак Як-12. За словами Юрія Володимировича, здібності у внука є. Зараз Георгію 15 років, і Герой Радянського Союзу, полковник авіації Юрій Курлін сподівається, що онук продовжить справу діда.


Про проект | Карта сайта | Контактна iнформацiя | Як вступити в СДПУ(О) | Статьи

© Iнтернет-сайт "Соцiал-демократiя в Українi" 2001 - 2010 р.

Зворотній зв'язок: sdpuocom@bigmir.net Прес-центр СДПУ(О): sdpuocom@bigmir.net

При повному або частковому використаннi посилання на www.sdpuo.com обов'язкове.


»