українськарусскийСвобода! Справедливiсть! Солiдарнiсть!
Соцiал-демократична партiя України (об`єднана)
контакти | карта сайту | про проект
Конкурс: Мільйон червоних троянд
Юрій Корецький: Вихід універсальний – дія!

10.09.07 11:17
Прес-служба, "Наша газета "

 Юрій Корецький: Вихід універсальний – дія!
-Але без відвертої і публічної розмови про те, що в нас було "не так" і що потрібно робити, щоб було "так!", нічого в партії, крім керівництва, не зміниться. Кулуарне обговорення проблеми її не розв’язує. Настав час, коли треба сказати, як на вінчанні: "Якщо хтось знає, чому цей шлюб неможливий, скажіть про це зараз або не кажіть ніколи!"

Отже, треба сказати все те негативне, про що думаєш, щоб потім ніколи не говорити і не думати про нього, а займатись суспільно корисною партійною роботою.
Свого часу нам казали правильні слова про особливості соціал-демократії. Зокрема, про те, що ця політична сила "не може бути флюгером, залежним від тимчасової політичної кон’юнктури". І в Резолюції ми написали: "СДПУ(О) повинна мати своє політичне обличчя, не міняти його в угоду тимчасовій політичній кон’юнктурі, і в жодному разі не давати приводу для компрометації наших ідей та партії загалом". Краще не скажеш. Але є і зауваження.

По-перше, ідеї соціал-демократії скомпрометувати неможливо. По-друге, відразу наступаємо на ті граблі, про які щойно говорили. Ми визначилися, що позачергові парламентські вибори нелегітимні. Але нічого не сказали про те, хто нас підтримує і не йде на вибори разом із нами. Більше того, спрямували нас підтримувати тих, хто визнав їх легітимними і пішов на вибори.

Хіба це не тимчасова політична кон’юнктура?
Коли б ми все обговорили вчасно, публічно визнали помилки, навіть вибачилися за них та взялися за соціальні проблеми, Голова партії був би давно обраний і "розкручений", ми були б самодостатньою політичною силою, а ці вибори стали б для нас щонайменше генеральною репетицією.
Крім того, багато партійців вважають Партію регіонів виразником інтересів великого капіталу.

У цьому є велика частка правди. Вони не розуміють, чому на нелегітимних виборах ми повинні легітимно підтримувати цю політичну силу? Адже наша проблема в суспільстві – соціальна справедливість або соціальна несправедливість. І ми маємо бути противагою інтересам капіталу на користь суспільства.
Коли в Резолюції з’їзду зазначено, що "Рішення для всієї партії мають ухвалюватися всіма партійцями, як результат дискусії, під час якої кожен матиме право висловити свою думку", то хтось це розумів ще і до з’їзду. На жаль, проекти рішень з’їзду на загал не винесли, не винесли їх навіть на Політраду. Тому зараз ми змушені їх сприймати і виконувати, однак у багатьох є сумніви щодо їхньої відповідності навіть Резолюції партійного з’їзду та логічній впорядкованості.

Здається, ніби ми лукавимо перед собою. Ми просто не були готові брати участь у позачергових виборах – ось і вся причина наших алогізмів.
Будь-яка політична сила реалізується за чотирьох обов’язкових умов: лідер політичної партії; ідеологія; мережа місцевих партійних організацій; фінанси.

Із лідером ми визначилися. Юрій Іванович Загородній - досвідчений партійний керівник, добрий організатор. За його участі та за його безпосереднього керівництва в Україні була створена одна з найкращих партійних структур. Його завдання в найкоротший термін стати публічним політиком, а наше, на місцях, - забезпечити йому повну підтримку.
Ідеологія - вона в нас одна з найпотрібніших для суспільства. Питання соціальної справедливості ніколи і нікого не залишають байдужими. І ми маємо шанувати її, як святиню.
Вибори керівних органів партії на ХХІ з’їзді теж викликали сумніви. Коли вже це питання вирішувалося кулуарно і завчасно, можна було відразу визначитися, хто з новообраних і за що конкретно відповідає. Цього не зробили. Тому нема надії на те, що працювати вони будуть краще, ніж попередні. Можливо, їхньою роботою буде лише піднімання рук під час голосувань.

Це відома практика, від якої необхідно відмовитися. Доки кожен член Політбюро і Політради не нестиме персональної відповідальності за конкретну ділянку роботи, результати наші будуть мізерними. Пропозиції з цих питань є, але, як правило, ніхто й ніколи щодо цих питань із "низами" не радився. А за чіткої співпраці "верхів" із "низами" можна було б за два-три роки досягти значних успіхів.

Щоб відродити партію, необхідно діяти, діяти щоденно і скрізь.


Про проект | Карта сайта | Контактна iнформацiя | Як вступити в СДПУ(О) | Статьи

© Iнтернет-сайт "Соцiал-демократiя в Українi" 2001 - 2010 р.

Зворотній зв'язок: sdpuocom@bigmir.net Прес-центр СДПУ(О): sdpuocom@bigmir.net

При повному або частковому використаннi посилання на www.sdpuo.com обов'язкове.


»